• בני אלי אטקס

סורק הלייזר הנכון למשימה הנכונה – 5 פרוייקטים שיעזרו לכם לבחור


מתורגם, מאת רנטה ברדס גוטיארז 19/11/19

האם תהית איזה סורק לייזר הוא המתאים ביותר לפרויקטים שלך?

בין אם שמת עין על סורק הלייזר הקטן מסוגו בעולם של Leica מדגם BLK360, על סורק הלייזר המהיר ביותר מסוגו, Leica RTC360 3D או על סדרת P-Series של Leica Scan Station, מאמר זה מדגים את הטווח המגוון של הפרויקטים שאתה יכול לבצע עם סורק הלייזר וכיצד סורקי לייזר יכולים לעבוד יחד

חברת BDM משתמשת ב- BLK360, ב- RTC360 וב- P-Series. לדברי ברנדסמה, ההבדלים החשובים ביותר הם הטווח, איכות נתוני התלת מימד והקומפנסטור הכפול בזמן אמת הזמין בסדרת P-Series.

ריין ברנדסמה, מייסד ומנהל חברת Brandsma Digitaal Meten (BDM), חברה הולנדית המתמחה במדידות דיגיטליות לבנייה, תעשיה והנדסה אזרחית, מדגים בסמינר המקוון שלו את היעילות בעבודה באמצעות פתרונות פורצי דרך מאת Leica Geosystems , וכיצד חברת BDM משיגה את המרב מפתרונות ההדמייה שלהם.

באמצעות שבעה פרויקטים מרגשים, Brandsma הציג מדוע BDM משתמשת בסריקת לייזר ואיך הם בוחרים את סורק הלייזר הנכון לכל משימה ומחליטים מתי לשלב ביניהם. אנו מציגים חמישה מאותם פרויקטים שיעזרו לכם לבחור את סורק הלייזר המתאים לעבודתכם:

1. הארכת ספינה

ספינת השיט בעלת התורן 'אנטיגואה', שנבנתה בשנת 1957, השיטה נוסעים דרך הקוטב הצפוני ומסביב לעולם. בעליה רצו להרחיב את החלק האמצעי של הספינה בכדי להוסיף עוד חדרי לינה. החדרים והמעברים הקטנים שלה היו סביבה מושלמת לעבודה עם סורק BLK360 הנייד והקל. BDM סרקו בלייזר את החלק החיצוני באמצעות סורק מסדרת P-Series ושילבו בין הסריקות עם תוכנת העיבוד Leica Cyclone 3D point cloud.

מודל דיגיטלי של הספינה

BDM סרקו את הצד החיצוני עם סורק מסדרת P-Series, את הפנים עם BLK360 ושילבו בין הסריקות עם תוכנת cyclone

חלק ההרחבה של הספינה

"ענן הנקודות יובא והמודל נוצר בעזרת 3DReshaper, מה שמאפשר את הצגת כל הפרטים. כל מה שקיים על הספינה נמצא גם בענן הנקודות. עשינו חתכים ואנחנו יכולים לייצא את החלקים לתוכנת CAD” מסביר ברנדסמה "ייצרנו את החלק המורחב במספנה וכאשר הוא היה מוכן להרכבה, הספינה חזרה מן הים ובוצע תהליך של ניסור הספינה והרכבת החלק במרכזה בהתאמה מושלמת. זה חסך ללקוח די הרבה זמן ואיפשר לו להמשיך להשתמש בספינה בזמן תהליך בניית התוספת במספנה".

2. סריקה ומידול של בניין שלם

BDM התבקשה לסרוק את בניין העירייה, כולל סביבת הבניין, של עיר בהולנד. בסך הכל נוצרו 1000 סריקות משבעה בניינים באמצעות RTC360 וסורק מסדרת P-Series .

החברה השתמשה ב- P-Series בגלל המרחק בין הבניינים וביצעה סריקות רבות לקליטת הפרטים באמצעות 360RTC.

תמונה של סביבת הבניין