top of page
Abstract Lines

המשך קריאה

שיפור הבטיחות במבנים תעשייתיים באמצעות סריקת מציאות תלת ממדית


למבני תעשייה רבים ישנה סביבה קשה לעבודה ובה בריאות ובטיחות העובדים ומבקרי האתר הינה עליונה. סביבת עבודה קשה יכולה להיות בשל טמפרטורה גבוהה או נמוכה, חומרים קורוזיביים, מכונות נעות וריבוי חפצים כבדים. זו אחריותו של מנהל האתר להבטיח את בטיחותם לא רק של הנמצאים באתר אלא גם את של הנמצאים בסביבתו הקרובה.

האתגר הוא שאתרים אלו יכולים להיות גדולים ומורכבים, עם רשתות של צינורות, מנהרות, מכלי אחסון ומבנים אחרים שהורחבו והותאמו עם הזמן לצורכי העבודה.

כל זה מציג בפני מנהלי המפעל בעיה: איך אפשר לעקוב אחר שינויים במבנה ולהבטיח את בטיחות העובדים בו? התשובה היא סריקת מציאות תלת ממדית.

יישומים במבנים תעשייתיים ובמפעלים

  • הדמיית האתר לאימוני בטיחות

  • תיעוד המבנה לעבודות תחזוקה

  • שיפור ייעול הניהול באמצעות הדמיית האתר.

  • מדידות מדויקות לתכנון מהיר יותר של הרחבות

  • תכנון עבודה משופר כדי למנוע הפרעות

  • מזעור עיכובים בעזרת סריקת 360 מעלות מהירה, מפורטת ומדויקת.

סביבות בעלות תנאים קשים הופכות לדיגיטליות עם סריקה תלת מימדית

סריקה תלת ממדית יוצרת סביבה תלת ממדית דיגיטלית, מדויקת ושלמה, המשכפלת את ה as-built של מפעל או מבנה תעשייתי. בשילוב של סריקת לייזר וצילום תמונות, משתמשים יכולים ליצור ייצוג תלת ממדי שלם של האתר שלהם, עם מדידות בעלות דיוק מילימטרי והדמיית HDR ב 360 מעלות בה ניתן לנווט ולחקור כל פרט.

סורקי לייזר חדשים ותוכנות המספקות פתרונות מעצימים את ניהול המפעל עם מערכות ניידות, קלות לשימוש, היכולות, בלחיצת כפתור ובמשך זמן של עד שתי דקות, לסרוק אזור שלם וליצור סביבה דיגיטלית. תוכנות אוטומטיות מחברות את הסריקות יחדיו ליצירת מודל אחיד ומוודאות את דיוק ותקפות הנתונים.

אתר שלם יכול להיסרק ביעילות ובמהירות ומכך ליצור מודל as-built שתואם את האתר בצורה מושלמת. ניתן לחקור את מודל זה ולהשתמש בו לצורכי הנהלה, תכנון ועיצוב או עבור צוותי בטיחות וגהות בעזרת הדמיית HDR או ענן נקודות ללא צורך לגשת פיזית לאתר בעל התנאים הקשים.

יעילות, בטיחות וראות מושלמת

טכנולוגיה זו מציעה טווח תועלות רחב למנהלי מפעל, תכנון צנרת, צוותי אחזקה ומהנדסי מכונות:

ניהול יעיל

מודל תלת ממדי שלם של האתר שלך יכול לשפר את היעילות התפעולית באמצעות אופטימיזציה של דרכי הייצור, ניהול תחזוקה והצבת כוח אדם. לדעת מה נמצא איפה מבלי לגשת לאתר משמע שיותר זמן מוקדש לניהול וארגון ייצור יעיל ופחות זמן מבוזבז לניווט באתר.

תכנון טוב יותר

תהליך תכנון ובניית הרחבות או תוספות למבנים תעשייתיים ולמפעלים יכול להיות מורכב. החל מהדיוק הנדרש לתכנון הראשוני ועד לגישה לה זקוקים הקבלנים, לטעויות ולעיכובים עלולה להיות תוצאה יקרה. מודל תלת ממדי מאפשר לתכנן תוספות בצורה מדויקת מבלי לגשת לאתר, בעזרת מידות מדויקות עד המילימטר ומודל as-built. כל אלו מאפשרים למתכנן לראות את האזור החדש באתר, דבר המבטיח שעבודת התכנון והבנייה יהיו מדויקות. לאחר מכן במודל ניתן להשתמש לתכנון הבנייה ולמיפוי הנתיבים עבור הקבלנים וכך למזער הפרעות באתר. במהלך הבנייה ניתן להשתמש במודל לשם הבטחת איכות, בדיקת הבנוי בפועל אל מול התכנון המקורי. כך שגם מוודאים שהתוספות נבנו בצורה נכונה וגם מוודאים שבעיות במבנה תוקנו בזריזות.

בטיחות משופרת

בעזרת המודל, ניתן ליצור מפה תלת ממדית של האתר ובה להדגיש אזורי סכנה, אזורים בטוחים ונתיבי מילוט, דבר היכול לשמש לאימון עובדים ומבקרים באתר. בעזרת מודל שכזה אחראי הבטיחות יכול להדגיש בבירור סיכונים ונהלים בצורה וויזואלית לעובדים ולמבקרים לפני כניסה לאזורי סיכון, דבר המשפר את הבטיחות עבור כולם. לדוגמה, ניתן להדריך קבלני תחזוקה בעזרת טאבלט באתר, להוביל אותם דרך אזורים בטוחים, הדגשת אזורים בעלי סיכון גבוה ולזהות בדיוק את האזור באתר הדורש תחזוקה, עד לרמת צינור או שסתום יחיד.

צפו בתהליך העבודה לאחר סריקת המפעל:

למידע נוסף על פתרונות סריקת לייזר תלת ממדית, Leica BLK360 וה Leica RTC360 החדש ואיך פתרונות אלו יכולים לשפר את הבטיחות והתכנון, צרו איתנו קשר- 09-7415043

Comments


חזור >
bottom of page