• בני אלי אטקס מכשירי מדידה והנדסה

מהיר מאי פעם ובדיוק הכי גבוה, הכירו את Leica GS18 T!


יציאה לשטח עם אנטנת GNSS זו משימה לא פשוטה. גם להסתכל בהנחיות וגם בערכים במסך הקונטרולר, להזיז את המוט לעמדה המבוקשת ולהבטיח שהעמוד מיושר אנכית על ידי מרכוז הבועה, כל זה בו זמנית, מצריך ביצוע זהיר ואינו פשוט, במיוחד כאשר לחץ הזמן גבוה. Leica GS18 T החדש הופך את העבודה בשטח להרבה יותר נוחה ומהירה מאי לחץ העבודה יכול להיות מאוד גבוה. דמיינו, המחפר הגיע לאתר העבודה מוקדם מהצפוי ומוכן להתחיל לעבוד.

הבעיה היא שהקלונסאות טרם הותקנו, דבר שצריך להיעשות לפני שאפשר להתחיל לעבוד עם המחפר. מודד האתר הוא היחיד שיכול לעשות זאת. הלחץ מתחיל. הוא חייב להתקין את הקלונסאות עכשיו, הכי מהר שאפשר ובדיוק הגבוה ביותר, בזמן שמכונה יקרה מאוד מחכה ללא מעש, שלא להזכיר את עשרות העובדים שמחכים גם הם.

יציאה לשטח עם אנטנת GNSS RTK קונבנציונלית הינו תהליך איטי ומתודי. כדי לקבוע מיקום מדויק, יש צורך לביצוע מספר משימות במקביל:

  • הסתכלות בהנחיות וערכים במסך הקונטרולר.

  • ללכת ולכוון, להזיז את המוט למיקום הרצוי כך שערכי המיקוד קרובים לאפס.

  • לוודא שהמוט ישר על ידי מרכוז הבועית.

מאחר וקשה מאוד לבצע את כל המשימות האלו במקביל, לרוב עדיף לבצע פעולות אלו כתהליך חזרתי:

התהליך צריך לחזור על עצמו מאחר ועל ידי מרכוז הבועית, כדי לוודא שהמוט ישר בשלב מספר 3, כנראה נאלץ להזיז את האנטנה ולחזור שוב לשלב מספר 1 כדי לבדוק את ההנחיות והנתונים במסך. ואז לעשות שוב את שלב 2 כדי לתקן את מיקום המוט וכך הלאה. כדי לקבוע נקודה באופן מדויק, סביר שנאלץ לחזור על התהליך פעמיים או שלוש פעמים, אומנם התהליך אינו מסובך אך דורש זמן כדי לבצעו בצורה טובה.

בחזרה לאתר העבודה, דמיינו שהמחפר וצוות העובדים מחכים לך, שתתקין בזהירות את הקלונסאות ותבצע

את התהליך החזרתי לכל אחד מהם. הסיטואציה עלולה להיות מאוד מלחיצה וסביר שיקרו טעויות שיאטו את התהליך עוד יותר.

ועכשיו דמיינו שאתם יכולים לצאת לשטח בלי צורך לבצע את כל התהליך הזה בכלל.

ובכן, עכשיו זה אפשרי, בשימוש ה Leica GS18 T בעל מנגנון פיצוי ההטיה.

ה GS18 T הינו ה GPS הראשון המאפשר למדוד עם מוט נטוי. משום שה GS18 T משלב באופן מושלם את תוכנת Leica Captivate, מדידה בהטיה אפשרית בכל יישום מהתוכנה. אפשר למדוד נקודות, קווים, כבישים או כל דבר אחר וכל זה עם מוט נטוי.

אז איך עובד מנגנון הפיצוי וכיצד הוא מסיר את הצורך בתהליך החזרתי בשטח?

בשביל ה GS18 T, חברת Leica Geosystems פיתחה IMU מיוחד ותהליך רשום בפטנט שמשלב בין ה IMU לבין הנתונים מה GNSS. עם הטכנולוגיה החדשה הזו, כבר אין צורך להסתמך על מגנומטר בשביל לחשב את כיוון ההטיה עבור כל מדידה.

ה GS18 T בעל מנגנון פיצוי ההטיה, אינו זקוק לכיולים והחיישן עמיד בפני הפרעות מגנטיות. המכשיר בעל יכולת יוצאת דופן

לא רק למדידה אלא גם להתוויה (סימון), ה GS18 T שונה מכל שאר מכשירי ה GNSS בשוק.