top of page
Abstract Lines

המשך קריאה

GS18 T איך הוא עובד ומה הופך אותו לשונה?


ה GS18 T מאפשר למדוד ולהתוות נקודות מהר יותר ובצורה נוחה יותר מאי פעם. עם ה GS18 T, אין צורך לפלס את המוט בזמן המדידה או ההתוויה, אפשר פשוט לשכוח מבועית הפילוס.

מה הופך את ה GS18 לשונה? איך זה עובד?

ה Leica GS18 T שונה מכל מכשיר אחר בשוק מאחר והוא לא מסתמך על מגנומטר כדי לתקן את הטיית המוט בכל מדידה. המגנומטר מושפע מאובייקטים מתכתיים, כמו רכבים, גדרות ברזל ועמודים או אפילו בטון מחוזק, את כל אלו ניתן למצוא לעתים קרובות באתרי בנייה. כדי לספק ערכי הטיה מדויקים ואמינים, Leica Geosystems פיתחו IMU – Inertial Micro Unit עוצמתי וקל משקל הבנוי בתוך אנטנת ה GNSS. פיצוי ההטיה משלב את נתוני ה GNSS עם ערכי ההטיה והכיוון של ה IMU בזמן אמת. בשונה מאנטנות GNSS המבוססות מגנומטר, פיצוי ההטיה של ה GS18 אינו זקוק לכיול ועמיד בפני הפרעות של אובייקטים מתכתיים.

מה לגבי ביצועי מדידה בתנאים קשים, כמו אזורים מיוערים?

כמו Leica Viva GS16, גם ה Leica GS18 הינה אנטנת GNSS חכמה בעלת יכולת למידה עם רמת ביצועים גבוהה. מנגנון מדידה מסתגל עם RTKplus מספק למודדים באתרי בנייה את המיקום הטוב ביותר על ידי בחירה אוטומטית של שילוב האות האופטימלי. בנוסף, ה GS18 מוכן היטב לעתיד, עם 555 ערוצים הוא מסוגל לעקוב אחר כל האותות מכל מערכות ה GNSS העיקריות בעולם, כמו Glonass, Galileo, BeiDou.

ועד כמה מדויקות המדידות המתבצעות עם מנגנון פיצוי ההטיה?

הדיוק תלוי בהרבה גורמים. ישנו דיוק המיקום של ה GNSS. אם נבדוק את פתרון הRTK המפורט, הוא זהה ל GS16 – בממוצע 8 מ"מ + 1 ppm Hz ו 15 מ"מ + 1 ppm V. דיוק המדידה בהטיה מתחלק בין דיוק ההטיה ובכיוון של דיוק ההטיה. דיוק ההטיה תהיה לרוב טובה יותר מ 0°12'00" ודיוק כיוון ההטיה לרוב טוב יותר מ 1°00'00". מה שאומר שעם מוט באורך יותר מ 1.8 מ', דיוק ההטיה הכולל לרוב טוב יותר מ 20 מ"מ בקצה המוט בזווית הטיה של °30. דיוק זה דומה ורוב הזמן טוב יותר מאשר פילוס מוט GNSS עם בועית פילוס של '20.

אם המוט נוטה יותר מ °30, דיוק המדידה יורד משתי סיבות:

  1. דיוק ההטיה יורד ככל שההטיה עולה ולדיוק כיוון ההטיה יש השפעה גבוהה יותר.

  2. עם הגדלת זווית ההטיה, האנטנה מתחילה לאבד כמה לוויינים ולכן מורידה את איכות המיקום של ה GNSS.

בכל מקרה, צג איכות המיקום ב Leica Captivate מציג את שילוב איכות המיקום ואיכות ההטיה וכך מציג את דיוק קצה המוט האמיתי.

האם התוויה עובדת גם כן עם מוט נטוי?

כן, פיצוי ההטיה יכול לשמש בכל יישומי Captivate בהם אפשר למדוד, משמע שגם התוויה יכולה להתבצע הרבה יותר מהר ובנוחות הרבה יותר גדולה מאי פעם. כאשר יוצאים עם ציוד GNSS קונבנציונלי, יש לבצע מספר צעדים בו זמנית:

  • לעקוב אחר ההנחיות במסך

  • הזזת המוט בהתאם להנחיות

  • להחזיק את המוט בפילוס אנכי

אך כעט כבר אין צורך להחזיק את המוט מיושר. עם ה GS18 והתוכנה Captivate v3.0 החדשה, תהליך ההתוויה הפך לפשוט הרבה יותר ובכך לחוויה חדשה לגמרי. ניצול נתוני הטיית המוט, הנחיות אינטואיטיביות ותלת מימדיות הופכות את הניווט לנקודת התוויה לקלה הרבה יותר.

מה הכוונה ב - "מדידת מקומות קשים לגישה שלא ניתן היה למדוד בעבר"?

עם אנטנת GNSS RTK קונבנציונלית, נקודות כמו פינות מבנה, קירות, גדרות, עמודי תאורה או נקודות תחת עצמים (כמו מכוניות), לא ניתנות למדידה ישירות עם מוט מיושר. כדי למדוד פינת מבנה למשל, תאלץ למדוד נקודה קרובה ולקזז עד הנקודה או למדוד אותה באמצעים אחרים, כמו דיסטומט – שתי האפשרויות גוזלות זמן ומפחיתות את היעילות. עם ה GS18, ניתן למדוד פינת בניין באופן ישיר עם מוט נטוי כשקצה המוט מונח בנוחות ובמהירות בפינה. כנ"ל לגבי כל אובייקט קשה לגישה, כלומר ה GS18 הופך את המדידה לקלה ומהירה יותר מאי פעם.

צפו בסרטון ההדרכה:

האם הדיוק נפגע כשמודדים ליד בניינים?

כאשר מודדים ליד מבנים, ריבוי הנתיבים עלול להיות רב ובניינים רבים יכולים להסתיר את השמיים ולהפחית את כמות הלוויינים הגלויים. דבר ההופך את תנאי ה GNSS למאתגרים. ה GS18 עם טכנולוגית RTKplus בעל יכולת למידה עצמית, כלומר החיישן ישתמש באופן אוטומטי באותות הטובים ביותר ויפחית במידה ניכרת את ריבוי הנתיבים כדי לחשב את מיקומו. כל עוד החיישן יכול לעקוב אחר מספיק לוויינים, מיקום RTK יחושב ואיכות מיקום GNSS תוצג. בעוד הדיוק אינו צפוי להיות טוב באותה מידה כמו מדידה תחת שמיים פתוחים, ניתן לסמוך על איכות מיקום GNSS המוצג כך שתמיד תדע את דיוק הנקודה הנמדדת.

פרטים נוספים על GS18: לחץ כאן

Comentarios


חזור >
bottom of page