• בני אלי אטקס בע"מ

מהיר מאי פעם ובדיוק הכי גבוה, הכירו את Leica GS18 T!


Leica GPS GS18 T
Leica GPS GS18 T

יציאה לשטח עם אנטנת GNSS זו משימה לא פשוטה. גם להסתכל בהנחיות וגם בערכים במסך הקונטרולר, להזיז את המוט לעמדה המבוקשת ולהבטיח שהעמוד מיושר אנכית על ידי מרכוז הבועה, כל זה בו זמנית, מצריך ביצוע זהיר ואינו פשוט, במיוחד כאשר לחץ הזמן גבוה. Leica GS18 T החדש הופך את העבודה בשטח להרבה יותר נוחה ומהירה מאי פעם.


לחץ העבודה יכול להיות מאוד גבוה. דמיינו, המחפר הגיע לאתר העבודה מוקדם מהצפוי ומוכן להתחיל לעבוד. הבעיה היא שלוחות הפרופיל טרם הותקנו, דבר שצריך להיעשות לפני שאפשר להתחיל לעבוד עם המחפר. המהנדס של האתר הוא היחיד שיכול לעשות זאת. הלחץ מתחיל. הוא חייב להתקין את הלוחות עכשיו, הכי מהר שאפשר ובדיוק הגבוה ביותר, בזמן שמכונה יקרה מאוד מחכה ללא מעש, שלא להזכיר את עשרות העובדים שמחכים גם הם.

יציאה לשטח עם אנטנת GNSS RTK קונבנציונלית הינו תהליך איטי ומתודי. כדי לקבוע מיקום מדויק, יש צורך לביצוע מספר משימות במקביל:

  • הסתכלות בהנחיות וערכים במסך הקונטרולר.

  • ללכת ולכוון, להזיז את המוט למיקום הרצוי כך שערכי המיקוד קרובים לאפס.

  • לוודא שהמוט מיושר על ידי מרכוז הבועית.

מאחר וביצוע כל המשימות האלו במקביל זה קשה מאוד, לרוב עדיף לבצע פעולות אלו כתהליך חזרתי.


התהליך צריך לחזור על עצמו מאחר ועל ידי מרכוז הבועית כדי לוודא שהמוט ישר בשלב מספר 3 כנראה נאלץ להזיז את האנטנה ולחזור שוב לשלב מספר 1 כדי לבדוק את ההנחיות והנתונים במסך. ואז לעשות שוב את שלב 2 כדי לתקן את מיקום המוט וכך הלאה. כדי לקבוע נקודה באופן מדויק, סביר שנאלץ לחזור על התהליך פעמיים או שלוש פעמים, אומנם התהליך אינו מסובך אך דורש זמן כדי לבצע בצורה טובה.

בחזרה לאתר העבודה, דמיינו שהמחפר וצוות העובדים מחכים לך, שתתקין בזהירות את לוחות הפרופילים ותבצע את התהליך החזרתי לכל אחד מהם. הסיטואציה עלולה להיות מאוד מלחיצה וסביר שיקרו טעויות ויאטו את התהליך עוד יותר.


ועכשיו דמיינו שאתם יכולים לצאת לשטח בלי צורך לבצע את כל התהליך הזה בכלל.


ובכן, עכשיו זה אפשרי, בשימוש ה Leica GS18 T בעל מנגנון פיצוי ההטיה. ה GS18 T הינו ה GPS הראשון המאפשר למדוד עם מוט נטוי. משום שה GS18 T משלב באופן מושלם את תוכנת Leica Captivate, מדידה בהטיה אפשרית בכל יישום מהתוכנה. אפשר למדוד נקודות, קווים, כבישים או כל דבר אחר וכל זה עם מוט נטוי.


אז איך עובד מנגנון הפיצוי וכיצד הוא מסיר את הצורך בתהליך החזרתי בשטח?


בשביל ה GS18 T, Leica Geosystems פיתחה IMU מיוחד ותהליך רשום בפטנט שמשלב בין ה IMU לבין הנתונים מה GNSS. עם הטכנולוגיה החדשה הזו, כבר אין צורך להסתמך על מגנומטר בשביל לחשב את כיוון ההטיה עבור כל מדידה.

ה GS18 T בעל מנגנון פיצוי ההטיה, אינו זקוק לכיולים והחיישן עמיד בפני הפרעות מגנטיות. המכשיר בעל יכולת יוצאת דופן לא רק למדידה אלא גם להתוויה (סימון), ה GS18 T שונה מכל שאר מכשירי ה GNSS בשוק.


יציאה לשטח הופכת לקלה הרבה יותר בגלל מנגנון הפיצוי שמסיר את הצורך במרכוז הבועית ליישור המוט. כלומר, כשיוצאים לשטח עם ה GS18 T, המודד או המהנדס צריך לעשות רק את שני השלבים הבאים:

  • להסתכל על ההנחיות והערכים במסך הקונטרולר.

  • להזיז את קצה המוט לנקודה המבוקשת ככה שהערכים קרובים ביותר לאפס.


צפו בסרטון ההדגמה:


מאחר והמודד או המהנדס אינו צריך להבטיח כי המוט יישר על ידי מרכוז הבועית, התהליך אינו איטרטיבי יותר. יציאה לשטח הופכת לנוחה הרבה יותר ויכולה להיעשות מהר יותר מאי פעם.


עם ה Leica GS18 T החדש, עבודה בשטח יכולה להתבצע בזריזות, בביטחון ובדיוק, במינימום התעסקות ולחץ.

פשוט עושה את העבודה בזמן.

מאמרים אחרונים
ארכיון
תגיות
הישארו מעודכנים
  • Facebook Basic Square
צרו איתנו קשר
מאמרים נוספים בנושא

השדרה 1, מושב צופית

צרו קשר:

info@etkes.com

טלפון: 09-7415043

פקס: 09-7415097

לערוץ היוטיוב שלנו