top of page
Abstract Lines

המשך קריאה

מהי סריקת מציאות תלת ממדית?


שינויים מהירים בטכנולוגיה ומחשוב משפרים כמעט כל חלק בחיינו, החל מדמוקרטיזציה וגישה למידע ועד לדרך בה אנו תופשים את המציאות סביבנו. סריקת מציאות תלת ממדית הינה דוגמא נוספת לדרך בה התקדמות טכנולוגית יכולה לשפר את הסביבה, ההבנה והיעילות שלנו.

אז מהי בעצם סריקת מציאות תלת ממדית?

סריקת מציאות תלת ממדית הינה תהליך של סריקה ולכידת כל אתר, למשל מפעלים, מבנים או אפילו זירות פשע, במודל תלת ממדי המשלב מדידות והדמיות. המודל הסופי ניתן לשימוש למטרות עיצוב או השוואה, בכדי להבטיח את בטיחותו של אתר עבודה בסביבה קשה למדידה או כעדות לזירת פשע, הסורק לוכד כל פרט בדיוק מילימטרי.

ככל שהטכנולוגיה נעשית קטנה יותר, זולה יותר ואוטומטית יותר, סורקים תלת ממדים הופכים נגישים יותר לטווח רחב של יישומים וכבר לא מצריכים העזרות במומחים. הפיתוחים האחרונים בתחום משלבים הפעלה של כפתור אחד, ניידות ומהירות ומספקים דיוק ברמות גבוהות, אוטומציה ואת היכולת ליצור סביבה תלת ממדית תוך מספר דקות.

אפשרויות

  • השוואה אוטומטית של (as-built to design-intent (BIM

  • הגברת הבטיחות באזורים קשים למדידה בעזר מידול תלת ממדי.

  • לכידה מהירה של כל פרט מזירת פשע או תאונת דרגים ומפחית הפרעות.

  • הבטחת איכות של פרויקטים וצמצום הוצאות נוספות.

  • עדות מתועדת ומוכנה להצגה בבית משפט עם פירוט מדויק וויזואלי.

  • תיעוד מובנה להתייחסות עתידית.

  • נתונים מובנים ומדויקים לצורך תחזוקה או הרחבה של מפעלים מורכבים.

היתרונות בסריקה תלת ממדית

יעילות ופרודוקטיביות- סריקה תלת ממדית מצמצמת באופן משמעותי את עלויות עבודת המדידה, התכנון והתיעוד. מעודדת משתמשים שאינם מומחים לשפר את יעילותם וזרימת העבודה וכך מצמצמים זמן באתר ומשפרים את תהליכי התכנון, הבנייה והתחזוקה.

שיפור הדיוק- החידושים הטכנולוגיים המהירים העניקו דיוק מהירות טובים יותר בחומרה קטנה יותר בשילוב עם תוכנות אוטומטיות מה שנותן למשתמשים את הגישה, הנתונים והפרטים להם הם זקוקים כדי להבטיח שהפרויקט ירוץ בצורה חלקה.

תהליך אוטומטי- התוכנות החדשניות הופכות הרבה מן הפונקציות המסובכות של הסריקה לאוטומטיות. רגיסטרציה אוטומטית של סריקות והפעלה בכפתור אחד מאפשרים למשתמשים שאינם מומחים לעבור הכשרה תוך מספר דקות.

שיתוף פעולה ואינטראקציה- המהירות והקישוריות שמציעים סורקי התלת ממד משפרים את האינטראקציה ושיתוף הפעולה. עם תצוגה כמעט מידית של הסריקות הניתנת לשליחה מהאתר למשרד, לכידת מציאות תלת ממדית משפרת את זרימת העבודה ומחברת בין פונקציות עבודה שונות.

אימות מפורט- בזכות הנתונים הנרכשים בסריקה התלת ממדית, משתמשים יכולים למדוד ולבדוק מיקומים מבלי לשוב לאתר, הסריקה לוכדת פרטים שאולי היו מתפספסים באתר. תוצאות באיכות גבוהה מאפשרות למשתמשים להתעמק בפרויקט, לבחון ולהשוות כל נקודה.

פשוט לשימוש- סריקה תלת ממדית כבר אינה תהליך השמור למומחים בלבד. בקרים אינטואיטיביים, תוכנה אוטומטית וכן ירידה משמעותית בעלות הופכים את הסורקים התלת ממדיים לנגישים במיוחד המאפשרים לכל סוגי הארגונים לעבור מהאתר למודלים דיגיטליים במהירות וביעילות.

הזדמנויות בתעשייה

בנייה- סריקה תלת ממדית מציעה לענף הבנייה את ההזדמנות לחסוך בעלויות ושעות עבודה תוך הגדלת הבטחת האיכות ושיפור היעילות. דרך סריקה מפורטת ניתן להשוות בזריזות בין as-built אל design-intent ו BIM, המבטיחים בקרת איכות ומדגישים בעיות. בנוסף, הסריקה יכולה להתבצע לא רק על ידי מודדים, אלא גם על ידי מנהלי BIM למשל, היכולים לבדוק את דיוק הפרויקטים שלהם.

תיעוד שלב אחר שלב מספק רישום מפורט של הפרויקט למטרות הבטחת איכות, ומספק לקבלנים את המידע לו הם זקוקים בשביל המסירה ללקוח, אחזקה עתידית וחשבוניות.

רמת הפרטים שהסריקה מספקת אומרת שמספיק ביקור אחד באתר. טכנולוגיה חדשנית מספקת תוצאות שיכולות להיבדק באתר באמצעות מחשוב קצה, מאפשרים למשתמשים לוודא שבידם כל הנתונים הנדרשים, ואז להוסיף הערות והדגשות של אזורים חשובים לבדיקה עתידית.

מפעלים והנדסת מכונות- למפעלים רבים סביבת עבודה קשה בה בטיחות העובדים, הקבלנים והסביבה המקומית הינה בחשיבות עליונה. סריקה תלת ממדית מאפשרת למנהלי מפעלים וקבלנים ליצור תיעוד דיגיטלי וכך להדגיש אזורים מסוכנים ובטוחים ואזורים שמצריכים בדיקה, אחזקה או תיקונים.

התיעוד יכול לשמש גם להרחבות המפעל, אחזקה, לעבודות צנרת ועוד, וכך לספק מידע בדיוק גבוה ללא צורך בגישה לאתר. התיעוד הדיגיטלי של הסביבה מספקת למנהל המפעל את כל המידע לו הוא זקוק כשמתוכננות פעולות תחזוקה או הרחבה וכך מופחת זמן ההשבתה ומוגברת היעילות.

בטיחות הציבור- כשאוספים עדויות או בוחנים זירת תאונה, דיוק ותשומת לב לפרטים הינם חיוניים. סריקה תלת ממדית מספקת לחוקרים פתרון שיאפשר להם ללכוד את כל הראיות ולפנות את הזירה בזריזות, בביטחון שבידם כל הראיות הדיגיטליות להן הם זקוקים.

התפעול הפשוט והתוכנות האוטומטיות של הסורקים התלת ממדיים מאפשרים למשתמשים שאינם מומחים לתפעל במינימום הכשרה, בעוד ששיפור בניידות והוזלה בעלויות של המכשירים הופכים את פתרונות אלו לנגישים הרבה יותר לארגונים של בטיחות הציבור. כל זה משפר את איסוף הראיות והיעילות ומצמצם הפרעות לציבור הנגרמות מתאונות או חקירת זירות פשע.

בואו להכיר:

Leica RTC360 סורק לייזר תלת ממד

Leica BLK360 סורק לייזר תלת ממד

צרו איתנו קשר לפרטים נוספים- 09-7415043

Comments


חזור >
bottom of page