top of page
Abstract Lines

המשך קריאה

חמש התכונות החשובות ביותר כשמחפשים תוכנת מדידות

כל מודד מצא את עצמו יוצא לשטח גם כאשר מזג האוויר אינו אידאלי כאשר המטרה היא לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר שיש ובמהירות הניתנת. בעבר כבר דיברנו על החשיבות של המכשירים לעבודת המודד, בכתבה הזאת נצלול עמוק יותר לחשיבות התוכנה.

התוכנה נמצאת במרכז חווית המשתמש של המודד ומאפשרת לנו לגשת, לשתף, ליצור ולקיים אינטראקציה עם נתונים דיגיטליים בדרכים אינטואיטיביות ופרודוקטיביות. כשמחפשים תוכנת מדידות מתאימה לניהול מדידות השטח ולשימוש בציוד ה-GNSS והטוטל סטיישנס שלכם, חשוב לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:


1. חפשו תוכנת מדידה שעוזרת לכם לשפר את התהליכים היומיומיים שלכם: האם התוכנה שלכם מפשטת את תהליכי העבודה שלכם דרך אפליקציות ייעודיות? האם התוכנה עוזרת לכם לבחור (ולהשתמש) בנתונים ובכלים הנכונים?

מודדים לעתים קרובות חוזרים על משימות שגרתיות, לפעמים מספר פעמים ביום, כמו הצבת טוטאל סטיישן, החלפת קודים במהלך איסוף נתונים, או מעבר בין מצב פריזמה למצב ללא-פריזמה. מעבר לפישוט ההגדרה עם חומרה ואביזרים, תוכנה לניהול המדידות בשטח יכולה לפשט משמעותית משימות יומיומיות, כגון קידוד תכונות, נקודות וקווים. שמירה על אלמנטים בסיסיים אלה בצורה קלה ומופשטת חשובה מאוד לחוויית משתמש מהנה.


תוכנת הלייקה Captivate תוכננה על ידי מודדים ומהנדסים מומחים. אנשי מקצוע אלו מכירים ומבינים את המשימות והאתגרים שעמם מתמודדים מודדים מדי יום בשטח. בין אם זה מיפוי, סלילת כבישים, תשתיות או מנהרות, ניטור, סריקה, או למעשה כל אתגר מדידה אחר: אתם יכולים להיות בטוחים שלתוכנת Captivate יש אפליקציות שנועדו לפתור כל משימת מדידה. Captivate מספקת תהליכי עבודה יעילים כדי לעזור למשתמשים להשלים משימות יומיומיות (כגון הידוק או בדיקת קו ייחוס, תכנון כבישים, פסי רכבת או מנהרות, או משימות מפורטות יותר (כמו הגדרות אוטומטיות וניהול מלאי).


2. חפשו תוכנת לניהול המדידות בשטח קלה לשימוש, אינטואיטיבית ואינטראקטיבית: כמה זמן ייקח ללמוד ולהכיר את התוכנת המדידה? האם הנתונים מוצגים בצורה גרפית ברורה?

"אינטואיטיבי" פירושו שמשהו נראה מוכר, נקי, ברור ועקבי בעוד ש"אינטראקטיבי" מציע שאתם יכולים לחוות ולפעול על פיו. תוכנה לניהול מדידות בשטח צריכה להיות אינטואיטיבית ככל האפשר, אבל היא גם צריכה להיות חזקה ויעילה. התוכנה צריכה ללכת מעבר לאיסוף נתונים, בכך שתעזור לכם ליצור אינטראקציה, לברר וללמוד מהנתונים שלכם בצורה ישירה.


תוכנת Captivate מספקת חווית משתמש אינטואיטיבית וייחודית. היא פשוטה לשימוש, מגיעה עם טכנולוגיית מגע מוכרת ואפליקציות קלות לשימוש, בנוסף הקידוד הקל שלה מאפשר יצירה מהירה של נתונים "מוכנים ל-CAD".

מעבר למראה נקי ואטרקטיבי עם תצוגות שניתנות להתאמה אישית, Captivate מספקת תצוגה גרפית תלת ממדית ברורה של הנתונים שנאספו, קידוד אינטואיטיבי וחישובי COGO נרחבים.


פיראס פאהום, מודדי הגליל:

"התוכנה Leica Captivate מספקת סל עשיר של כלים מקצועיים למכשירי המדידה של המודד בשטח עם ממשק ידידותי למשתמש. דבר אשר מעניק יכולת ומענה לבקשות ובעיות מסוגים שונים בזמן אמת".


3. חפשו תוכנת מדידות המאפשרת לכם לקבל החלטות ישירות בשטח על ידי אינטראקציה וצפייה בנתונים ב-3D: האם תוכנת לניהול המדידות בשטח שלכם מאפשרת לכם לקבל החלטות מהירות יותר בעודכם בשטח על ידי שימוש בנתוני 3D, כגון ענני נקודות? האם אתם צריכים לחזור למשרד כדי להעלות נתונים בתוכנת פוסט פרוססינג?

מודדים מבצעים סריקות ומדידות תלת מימד ויוצרים מודלים תלת ממדים, עם זאת, במשך שנים, רק קואורדינטות דו-ממדיות הוצגו בצורה גרפית בתוכנות מדידה. כולנו חיים בעולם תלת מימדי - אנו מקיימים אינטראקציה עם קבצי CAD, DXFs, IFCs ואפילו קבצי ASCII המכילים נתונים תלת ממדים. לכן, עלינו להיות מסוגלים לצפות ולקיים אינטראקציה בתוכנת המדידות גם בתלת מימד!


תוכנת Captivate מאפשרת לראות נתוני 3D, עם היכולת למזג שכבות של נקודות מדודות, מודלים 3D וענני נקודות לתצוגה אחת. משתמשי Captivate יכולים לתפעל תצוגות על המסך כדי ליצור ולבדוק בדיוק את עבודתם. עם Captivate, מודדים יכולים לקבל החלטות ישירות בשטח תוך ביצוע ניתוח נתונים מפורט, כגון שימוש בענן נקודות לניתוח מישוריות (Flatness) או בדיקות as-built.מוחמד חוג'יראת, מודד מוסמך: "בחרנו בתוכנה של לייקה בעיקר בזכות תצוגת ה-3D המעולה. התוצרים שלנו עלו רמה בזכות השילוב המעולה בין נתוני GIS "סטנדרטיים" והאפשרות לראות ענני נקודות מדויקים. תוכנה מעולה, ממליץ בחום".


4. חפשו תוכנה המאפשרת לכם מעבר פשוט בין פרויקטים ובין הציוד עצמו: האם ניתן להשתמש בתוכנה עם ציוד ה-GNSS שלכם? האם אתם צריכים תוכנות שונות עבור כל מכשיר מדידה? האם אתם יכולים לסמוך על הנתונים שאספתם?

למודדים עשויים להיות מספר פרויקטים במקביל וייתכן שהם נעים ביניהם מדי יום. המשמעות היא לא רק לקחת את המכשיר שלכם למקום חדש אלא גם להחליף את עבודת המדידה, נתוני ההגדרה, נתוני התכנון, מערכת הקואורדינטות וכו'. שימוש בתוכנת מדידה סטנדרטית אחת בין מכשירי מדידה השונים שלכם מאפשר סביבת עבודה מגובשת, חוסך זמן בעת החלפת פרויקטים וזמני הדרכה מצטמצמים כאשר מודדים משתמשים באותה תוכנה עבור כל ציוד המדידה שלהם.

מספר רחב מאוד של מכשירי Leica תומכים בתוכנת Captivate כגון הקונטרולרים CS20 ו-CS35, טוטאל סטיישן, מולטי סטיישן ואנטנות GNSS (GS18T, GS18I, GS16 וה-GS07).

כשמשתמשים ב- Captivate בכל אחד מהמכשירים שהוזכרו מעלה, המעבר בין העבודות מתבצע על ידי החלקה פשוטה בלוח הבית. משתמשי Captivate יכולים לבחור את הפרויקט, להפעיל את נתוני העיצוב, הבקרה והיישור המקושרים באופן אוטומטי ברקע. למשתמשים יש אפשרות להציג או להסתיר נקודות וקווים במערך הנתונים. משתמשים יכולים גם לבחור מספר עבודות המכילות נתוני בקרה ועיצוב ולקשר את כולן לאותה עבודה.5. בחרו בתוכנת ניהול מדידות בשטח המגובה בתמיכה גלובלית: האם התוכנה שיש ברשותכם מציעה קישוריות לענן עם העברת נתונים ושיתוף קבצים? האם אתם יכולים לגשת לחומרי הדרכה ולמידה?

חוויה מהנה בשימוש בטכנולוגיית מדידה חורגת מעבר לתוכנה ולחומרה וכוללת את הידיעה שאתם יכולים לסמוך על תמיכה אמינה. תמיכה מגיעה בצורות רבות, בין אם כשירות לקוחות שעוזר לכם להיות פרודוקטיביים יותר, טכנאי מנוסה שיעזור לכם לפתור בעיות, וגם מרכז הדרכה ולמידה.

חוויית ה-Leica Captivate כוללת שירותי תמיכה מקצועיים. עם רשת תמיכה גלובלית ויותר מ-250 מרכזי שירות ברחבי העולם, אתם יכולים להיות בטוחים שטכנאי מנוסה יפתור לכם כל בעיה שהיא.


לסיכום, בחיפוש אחר תוכנת מדידות שטח, עליכם לקחת בחשבון את כלל מרכיבי הפתרון כולל חומרה, תוכנה ושירותים. כדי להפיק את המרב מהחומרה הטובה ביותר, הגיוני להשתמש בתוכנה שתוכננה במיוחד כדי להעצים אותה. המכשירים שהתוכנה מפעילה חייבים להיות מסוגלים לקחת על עצמם כל משימת מדידה בכל תנאי, ומבטיחים לכם שהנתונים שנאספים מדויקים ומהימנים.

Comments


חזור >
bottom of page