• בני אלי אטקס

הזול הוא יקר - השיקולים בעת רכישת טוטאל סטיישן

קבלת החלטה לטווח ארוך בעת רכישת טוטאל סטיישן

ההחלטה להשקיע בטוטאל סטיישן חדש פירושה מציאת מסגרת הזמן המתאימה ביותר לכך. אחד הגורמים החשובים ביותר עבור קבלת התמורה הטובה ביותר עבור הכסף שלך הוא לדעת את עלות הבעלות הכוללת על המכשיר שלך בעתיד. ערך מורכב זה, מסכם את ההשקעה שלך לאורך כל מחזור החיים של המכשיר. "עלות הבעלות הכוללת" של טוטאל סטיישן כוללת את מחיר הרכישה, את עלויות התפעול, עלויות תמיכה ושירות, וגם את אורך החיים של המכשיר. בעת קבלת החלטה, חשוב להסתכל מעבר למחיר של המכשיר ולהתמקד בפרספקטיבה ארוכת הטווח של הרכישה שלך.

מהם השיקולים בעת רכישת טוטאל סטיישן?

מלבד בחירת ציוד אמין מאוד, תצטרך לשקול את "עלות הבעלות הכוללת" שלך. ערך זה כולל את כל העלויות הישירות והעקיפות שיש לקחת בחשבון כאשר אתה מחליט לקנות מכשיר חדש.

ההיבטים שיש להביא בחשבון הם:

  1. לפני הרכישה: אתה וחברי הצוות שלך – משתמשי הטוטאל סטיישן - ערכו מחקר, השוו בין ספקים, דברו עם אנשי מכירות. הזמן הוא כסף, לכן חיוני לקחת אותו בחשבון כאשר חושבים לקנות טוטאל סטיישן. בחירת ספק אמין יעזור לך לקצר את זמן ההמתנה לשירות ולחסוך כסף.

  2. רכישת טוטאל סטיישן: המחיר הוא יותר ממה שאתה רואה ממבט ראשון ("העץ"), יש לכלול

עלויות נוספות וחסכונות שיצטברו במהלך חיי של המכשיר ("השורשים")

  1. שימוש ותפעול המכשיר החדש: זה מתחיל בלמידת המכשיר החדש, וממשיך עם התפוקה של הצוות שלך בעת השימוש במכשיר בעבודה יומיומית. זה כולל גם את האפשרות להסתמך על שירותי תמיכה..

  2. עלויות תחזוקה: ודא תמיד שאתה מודע מהי תדירות הביקור הנדרשת במרכז השירות עבור הטוטאל סטיישן שלך. בדוק מהו התמחור והזמינות של חלקי חילוף שתצטרך לאורך הזמן (גם עבור מכשירים ישנים או שיצורם פסק), מהן עלויות תיקון פוטנציאלי, תחזוקת תוכנה ועלויות אחריות.

  3. עלות השבתה: במקרה והמכשיר יכשל בביצועים או יפסיק לעבוד, תצטרך לקחת בחשבון עלות עבודה נוספת, עלות התוצרת האבודה, ואפילו לקוחות לא מרוצים (דבר העלול להשפיע על הפרויקטים העתידיים שלך).

  4. עלויות סיום חיי המוצר: מה יקרה ברגע שלא תשתמש עוד במכשיר? האם תוכל למכור אותו במחיר סביר / רווחי (יציבות מחירים)? כמה גבוהות עלויות הסילוק או הפירוק? ההשקעה שלך משתלמת רק אם למכשיר שלך יש ערך יציב.

"חברתנו הוקמה בשנת 1973 ולאורך כל שנות פעילותנו אנו עובדים עם ציוד של Leica (בעבר Wild). ביצענו פרויקטים לאומיים רבים בתחום התשתיות ועבודות הנדסיות שדרשו דיוקים של 1 מ"מ ואף טוב מזה. מכשירי המדידה של Leica אפשרו לנו לעמוד בעקביות בדרישות הדיוק הגבוהות מחד, והוכיחו עצמם כאמינים ביותר, בסביבות העבודה התובעניות ביותר, מאידך. מעבר לציוד, גם השירות שאנו מקבלים מחברת "בני אלי אטקס" הינו ללא דופי. אני אפילו לא טורח לבדוק ציוד של חברות אחרות"

ארמי גרינשטיין, הנדסה גיאודטית בע"מ לאתר החברה לחצו כאן

 

"ביצענו לא מעט עבודות הדורשות דיוק רב הכרוכות בתצפיות חוזרות ובקרות במהלך העבודה ע"מ להבטיח דיוק מירבי. אחד היתרונות המשמעותיים במערכות Total Station של לייקה הוא תוכנת Smartworks המיועדת לעבודה בשדה, המציגה ממשק המותאם בצורה מופלאה לדרישות המודד בשטח. אין לי ספק שפונקציות התפעול של המכשיר תוכננו ע"י מהנדסי מדידות עם המון ניסיון וידע בעבודה בשדה."

משה אורטס, מ.א הנדסה גיאודטית מיפוי ומדידות

 

"משרדנו מעורב בליווי פרויקטי בניה גדולים ומורכבים הדורשים הקפדה על דיוקים גבוהים. כל הציוד במשרדנו הינו ציוד של Leica מדגמים ורמות דיוק שונות. תוצאות המדידה המתקבלות מהציוד נבחנו ובאופן עקבי נמצאו בחלק הנמוך של הגדרות הדיוק שניתנו ע"י היצרן. חזרתיות התוצאות המתקבלות, גם בשימוש במכשירים שונים, היא מצויינת ומספר התקלות שואף לאפס. התוכנות המובנות שימושיות למגוון רחב של פעולות מדידה ונוחות לשימוש. החשוב מכל, השירות שאנו זוכים לו מחברת "בני אלי אטקס" פשוט נפלא."

דורי כנען, כנען שרותי הנדסה בע"מ

המחיר הוא לא הכל

בהתחשב בכל העלויות הקשורות לרכישת טוטאל סטיישן, יקל עליך לתכנן את ההשקעה מאפס.

מכשיר חדש מביא איתו לא רק את היכולת לבצע משימות חדשות או מהירות ויעילות רבה יותר בעבודה הרגילה שלך, הוא לעתים קרובות ישפיע על כוח האדם שלך.

הצוות שלך עשוי להזדקק להכשרה מחודשת, ואפילו יתכן שתעסיק חברי צוות חדשים עקב עומס עבודה הולך וגובר. כדי שתוכל לתכנן במדויק את המשאבים הכספיים שלך, תצטרך לחזות רחוק- הביקורים במרכז שירות, עלויות תיקון ותחזוקה, עדכוני תוכנה, ואולי אפילו השבתה. יש גורם אחד חשוב ביותר שיעזור לך לתכנן את ההשקעה במדויק ויפחית את הסיכון שלך: איכות הציוד שלך. ככל שהאיכות גבוהה יותר, כך פחות צרות עומדות בפניך לאורך חיי המכשיר.

חשוב לדוגמה על קניית מכונית יקרה - זה לא רק תענוג לנהוג, אלא גם השקעה לטווח ארוך. מחיר הרכישה הראשונית של ציוד באיכות גבוהה מעט יקר יותר, אך בהחלט משתלם ונותן לך שקט נפשי לאורך זמן.